Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Męska kurtka na motocykl 2018

Najlepsza odzież motocyklowa

Osoba, która kocha szalone wycieczki motocyklowe w ekstremalnych warunkach, doskonale wie, jak ważny jest dobór odpowiedniej kurtki motocyklowej. Musi być przede wszystkim wytrzymała – odporna na deszcz, śnieg, niskie bądź zbyt wysokie temperatury. Ponadto ważna jest także wygoda – musimy czuć się w niej swobodnie, bez obaw, że w którymś miejscu się zawinie, podniesie, czy będzie ugniatać. Przede wszystkim zaś, liczy się bezpieczeństwo, dlatego  musimy wybierać odzież dopasowaną, przylegającą do ciała, gdyż nie będzie „łopotać” podczas szybkiej jazdy, oraz jak najlepiej chroniącą nas w razie wypadku.

Najlepszym rozwiązaniem, jest wybór kurtki motocyklowej ze skóry naturalnej lub materiałów tekstylnych, gdyż są to najwygodniejsze i najbardziej wytrzymałe materiały. Ponadto, bardzo efektownie wyglądają. Obecnie istnieje ogromny wybór kurtek motocyklowych, coraz bardziej ulepszanych pod względem funkcji oraz wyglądu (są wyposażane w ochraniacze na barki, łokcie, kręgosłup, obojczyki czy klatkę piersiową). Niestety ich ceny nie są niskie (od ok. 400 – 500 zł wzwyż).

Świetnym rozwiązaniem dla motocyklisty jest robiąca ostatnio furrorę w modzie, ramoneska męska, wykonana ze skóry naturalnej. Kurtki te były typowym odzieniem dla motocyklistów w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia i do dziś są cenione przez tę grupę odbiorców. Ramoneska jest wytrzymałanie przemaka, chroni przed wiatrem, jest odpowiednia na temperatury od 0 do 25 stopni C. Plusem jest także krój – jest obcisła, przylegająca do ciała. Posiada zamek błyskawiczny z boku, oraz pasek na dole, który może posłużyć nam jako ściągacz (ściągamy i dopasowujemy ją w pasie). Kurtka posiada także kilka kieszonek na drobiazgi. Motocyklista może dopiąć do ramoneski ochraniacze na plecy, barki, a także przymocować skórzane spodnie. Istnieje możliwość przymocowania także specjalnej podpinki ocieplającej.

Ramoneska motocyklowa różni się nieco od zwykłej, skórzanej ramoneski (między innymi sposobem zapinania – zasuwa się pod szyję, grubością oraz możliwością przypięcia ochraniaczy i spodni, a także ceną). Jednakże, jeżeli amatorsko zajmujesz się jazdą na motorze i nie przemierzasz dużych odległości w ekstremalnych warunkach, odpowiednia będzie dla ciebie również zwykła ramoneska.

Możesz zdecydować się także na kurtkę skórzaną o zwykłym kroju – z zamkiem błyskawicznym na środku, dwoma kieszeniami po bokach i paskami również po bokach, które pozwolą na dopasowanie kurtki do pasa. Różni się jedynie wyglądem, gdyż funkcje zachowuje te same. Takie modele dostępne są już z wbudowanymi ochraniaczami (wewnętrznymi i zewnętrznymi), protektorami na barki i łokcie, co gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo, czy też wypinanymi panelami wentylacyjnymi i wkładką piankową.

Oczywiście kurtki motocyklowe dostępne są również w wersji damskiej, jednakże paniom, które lubią skórę, ale niekoniecznie lubują się w motocyklach, polecamy inne, eleganckie modele kurtek skórzanych.